Sfora24.pl

Twoje internetowe okno na świat

Jak wygląda sprawa napraw samochodu będącego w leasingu?

Postautor: Yrek » 11 sty 2017, 0:46

Cześć. Czytso hipotetycznie załóżmy że mam samochód w leasingu który się zepsuł i musi do niego zajrzeć mechanik. Jak to wtedy wygląda skoro jestem tylko dzierżawcą samochodu, kto pokrywa koszty i z jakiego tytułu. Bardzo proszę o informacje na ten temat.
Awatar użytkownika
Yrek

Postautor: Vitaminka » 11 sty 2017, 2:24

Jesteś użytkownikiem auta wiec usterka nastapila w wyniku Twojego działania, gdyby sobie stał na parkingu u dealera to nic by się nie stało tak? Te sprawy reguluje umowa leasingowa bo wieksze firmy zwykle wspolpracuja z warsztatami które wykonuja naprawy w ramach ubezpieczeń. Zobacz na przykładzie jak to wygląda - leaseplan.pl/page/przeglady-i-naprawy , leasingodawca zapewnia całokowite wsparcie w tym przypadku.
Awatar użytkownika
Vitaminka

Postautor: Yrek » 11 sty 2017, 4:06

Każda firma ma obowiązek tak funkcjonować czy jest to ukłon w strone klienta?
Awatar użytkownika
Yrek

Postautor: StaśPytalski » 11 sty 2017, 6:32

Nie każda niestety, dlatego nie polecam polegać na małych i podejrzanych firmach krzakach. Zawsze trzeba zrobić troche wywiadu i sie upewnić czy firma jest uczciwa i dobrze traktuje leasingobiorców. Koleżanka pokazała przykład dobrze znanej i większej o której warto poczytać tu - leaseplan.pl/page/kim-jestesmy . Skoro działają tyle lat na rynku to muszą być dobrzy :)
Awatar użytkownika
StaśPytalski

Postautor: Yrek » 11 sty 2017, 7:45

Dzięki, takich informacji potrzebowałem. Nie byłem wielkim zwolennikiem leasingu ale im bardziej zagłebiam sie w tematyke tym bardziej mi sie to podoba. Korzysci są duże, a zobowiązania i ryzyko o wiele mniejsze niż przy zakupie.
Awatar użytkownika
Yrek

Wróć do Motoryzacja