Sfora24.pl
http://www.sfora24.pl/

Etat w sądownictwie?
http://www.sfora24.pl/viewtopic.php?f=17&t=170
Strona 1 z 1
Autor:  Vitaminka [ 07 gru 2015, 3:33 ]
Tytuł:  Etat w sądownictwie?

Witajcie! Mam do Was takie pytanko, czy myśleliście kiedykolwiek o jakiejś pracy w sądownictwie? Ja ostatnio czytałam, jakie zadania otrzymuje biegły grafolog i zaintrygowała mnie ta profesja. Interesuje mnie również to, jakie predyspozycje muszą posiadać certyfikowani biegli sądowi. Czy posiadacie jakąś wiedzę w tym zakresie?
Autor:  sikorka96 [ 07 gru 2015, 4:36 ]
Tytuł:  Etat w sądownictwie?

Nieobce jest mi zapytanie biegły sądowy, albowiem kiedyś gdzieś czytałam, jak zostać takim ekspertem. By przeprowadzać badania kryminalistyczne dla prokuratury, trzeba po pierwsze być doświadczonym fachowcem w danej dziedzinie, np. psychiatrii. Ponadto ważne są różne dodatkowe kwalifikacje, jak również referencje.
Autor:  HelenaTrojanowska [ 07 gru 2015, 7:00 ]
Tytuł:  Etat w sądownictwie?

O ile musisz wiedzieć, czym zajmuje się specjalista sądowy, odwiedź strony podmiotów z kategorii biegły sądowy Poznań i przestudiuj ich propozycje. Miej w pamięci, że wiele zadań, w tym na przykład badanie pisma w sądzie nie jest przesadnie częstych, wobec czego należy być na to przygotowanym. Właściwie jest porozmawiać z osobą, która funkcjonuje w takiej branży.
Autor:  Ciacho [ 07 gru 2015, 8:43 ]
Tytuł:  Etat w sądownictwie?

Praca w kryminalistyce wiąże się np. z takim zagadnieniem, jak laboratorium kryminalistyczne. To niegdyś mnie ciekawiło, w szczególności, kiedy oglądałem jakieś filmy kryminalne, gdzie pokazywano pracę kryminalistyków. Ja z powodu posiadanych kwalifikacji mógłbym zostać biegłym językoznawcą w zakresie cyberstalkingu, jednak nie rozmyślałem nad tym dotychczas.
Autor:  LoOrnetka [ 07 gru 2015, 11:12 ]
Tytuł:  Etat w sądownictwie?

Wielu ludziom się wydaje, że grafolog to osoba, która ma niesłychanie lekką oraz bezstresową pracę, bądź że badanie narkotyków we włosach jest rzeczywiście proste. Na nieszczęście realia pokazują, że jest całkowicie inaczej. Rekomenduję dłuższy wywiad z kimś, kto realizuje taką pracę od dłuższego czasu.
Autor:  TOP_modelka [ 07 gru 2015, 12:30 ]
Tytuł:  Etat w sądownictwie?

Wartościowe wypowiedzi, pomogliście mi, a najbardziej zainteresowały mnie opinie dotyczące tematu biegły językoznawca. Taki biegły zajmuje się m.in. cyberstalkingiem i analizowaniem anonimów, co jest bardzo intrygujące. Przy okazji przeczytałam, jak przeprowadza się badanie ważności testamentu pisemnego, a taka wiedza kiedyś może się przydać. Trzymajcie się!
Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC