Sfora24.pl

Twoje internetowe okno na świat

Pielgrzymka za granicę – propozycje

Postautor: Logopedka » 07 gru 2016, 22:51

W naszej parafii chcielibyśmy w najbliższych miesiącach zorganizować pielgrzymkę. Poprzednio byliśmy w świętych miejscach Polski i Europy środkowej, teraz chcemy ruszyć gdzieś dalej. I byłyby też wskazane jakieś walory turystyczne wyjazdu bo modlitwa modlitwą ale każdy chciałby miło spędzić czas :)
Logopedka

Postautor: Ciacho » 08 gru 2016, 0:41

Babcia była na takim wyjeździe w ubiegłym roku. To była wycieczka do Portugalii połączona z wizytą w Fatimie, było spotkanie z zakonnikami – ogólnie z opisu bardzo ciekawie. Sam bym może pojechał gdyby czas pozwalał.
Awatar użytkownika
Ciacho

Postautor: Jubilerka » 08 gru 2016, 2:45

To ciekawy sposób na urozmaicenie życia w parafii, widać że macie ogarniętego proboszcza :) Bo u nas to niestety wszystko skostniałe, zero inicjatywy i nikt na plebanii nawet nie wpada na takie pomysły.
Jubilerka

Postautor: Yrmyna » 08 gru 2016, 4:38

Znam biuro, które zajmuje się organizowaniem dokładnie takich wyjazdów, zobacz tu http://www.misjatravel.pl/pielgrzymki-34. Mają sporą ofertę pielgrzymek, w tym również do Fatimy. Jestem pewna, że parafianie byliby zachwyceni.
Yrmyna

Postautor: Defragmentator » 08 gru 2016, 5:52

Brałem udział w kilku zagranicznych pielgrzymkach. Ciekawe doświadczenie. Rzeczywiście to coś pośredniego między klasyczną pielgrzymką do miejsc świętych a wyjazdem typowo urlopowym. Mi się pomysł podoba.
Awatar użytkownika
Defragmentator

Postautor: galaktyczny94 » 08 gru 2016, 8:04

Fakt że takie coś się odbywa w ramach parafii jest korzystny bo często można wtedy liczyć na różne zniżki. Jak proboszcz ma zmysł negocjacyjny to może zdoła ugrać z biurem jakiś rabat. Dla mniej zamożnych byłoby to dobre.
Awatar użytkownika
galaktyczny94

Postautor: Polemita » 08 gru 2016, 9:07

Uwielbiam podróże i nie przeszkadza mi kontekst religijny. Chodzę na msze więc taki wyjazd dla mnie osobiście byłby ciekawy. Pozostaje pogratulować obrotnego proboszcza.
Polemita

Wróć do Turystyka i podróże