Sfora24.pl

Twoje internetowe okno na świat

Jakie alternatywne źródła energii są najlepsze?

Postautor: Vitaminka » 03 cze 2016, 2:36

Buduję dom i chciałabym, żeby chociaż częściowo był zasilany energia naturalną. Zastanawiam się nad solarami słonecznymi. Bardzo duzo osób ich używa. Nie wyglądaja zle, jeśli je dobrze wkomponować. Zastanawiam się ile energi można uzyskać z takiego źródła. Ciekawi mnie też jaki to będzie procent zużyci energetycznego domu. I jakie sa koszty eksploracji takiego urządzenia.
Awatar użytkownika
Vitaminka

Postautor: Logopedka » 03 cze 2016, 3:13

Tak, alternatywne źródła energii są coraz bardziej popularne. Dzięki panelom słonecznym można spokojnie ogrzać wodę przez cały rok. Latem starczy na większość zużycia. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie panele kupisz. Różne firmy oferują sprzęt różnej jakości. Panele zbudowane są z pojedynczych ogniw, które generują napięcie elektryczne podczas padania na nie światła słonecznego.
Logopedka

Postautor: Yrek » 03 cze 2016, 3:34

A gdzie mieszkasz? Są miasta, ktore szczególnie dbają o rozwój odnawialnych źródeł energii. Mozesz starać się o dofinansowanie. Dziedzina fotowoltaiki w Poznaniu rozwija się bardzo sybko. Powstają nowe centra badań, wybudowane w technologii SMART.
Awatar użytkownika
Yrek

Postautor: Vitaminka » 03 cze 2016, 5:26

Świetnie się składa, bo buduję się w okolicach Poznania. Bardzo liczę na dofinansowanie. Podobno panele zwracają się po kilku latach, jeśli weźmiemy ich cenę z dofinansowaniem właśnie.
Awatar użytkownika
Vitaminka

Postautor: Hydrant7 » 03 cze 2016, 7:12

Tak, ale z tego co wiem karzdy, kto tylko się zgłosi dostanie pieniądze. Nie ma z tym żądnych problemów. Wniosek nie jest bardzo skomplikowany. Ja bympolecał firmę Foto Solar. Mają niższe ceny niż konkurencja, a ich ogniwa sloneczne są bardzo dobrej jakości i nie wymagają częstej naprawy.
Hydrant7

Postautor: Vitaminka » 03 cze 2016, 7:22

Nie znałam tej firmy, bardzo dziękuję za polecenie.
Awatar użytkownika
Vitaminka

Wróć do Dom i ogród