Sfora24.pl

Twoje internetowe okno na świat

Co zrobić by przez okno było widać mniej?

Postautor: Vitaminka » 16 sie 2016, 3:01

Siema jestem dosyć wstydliwa osobą i nie lubię jak mi ktoś zagląda w okna. Mieszkam na parterze i trochę mi ten fakt doskwiera, nie powiem ,że nie.
Awatar użytkownika
Vitaminka

Postautor: JanKosek » 16 sie 2016, 3:43

W twoim wypadku rozwiązaniem będzie przyciemnianie szyb. Przez taką szybę ty widzisz wszystko jak w przeciwsłonecznych okularach, a inni ciebie praktycznie wcale nie widzą. Sam mam takie u siebie i jest super. Taki domowy panoptikom. Ty możesz obserwować, ale nie możesz być obserwowana. N dodatek przechodnie nie mają pewności czy są widziani czy nie.
JanKosek

Postautor: sikorka96 » 16 sie 2016, 5:01

Tańszą opcją jest folia okienna. Działa dokładnie tak samo jak przyciemnianie a kosztuje dużo mnie. No i chroni szybę przed ewentualnym uszkodzeniem. Folii praktycznie nie widać, nie opcji by ktoś dostrzegł różnicę.
Awatar użytkownika
sikorka96

Postautor: Hydrant7 » 16 sie 2016, 7:23

a nie możesz po prostu kupić zwykłych rolet? Tak robi większość ludzi i nie narzeka. Wiadomo, zę nikt nie chce być oglądany jak paraduje w samej piżamie albo gaciach. Poza tym rolety wyglądają po prostu ładnie.
Hydrant7

Postautor: HelenaTrojanowska » 16 sie 2016, 8:26

E tam, kup zasłonki i problem masz głowy. Kiedyś nie było takich wynalazków i wszyscy mieli zasłony i jakoś żyli.
Awatar użytkownika
HelenaTrojanowska

Postautor: JanKosek » 16 sie 2016, 9:18

Tak, ale przy zasłonach albo roletach to dział w dwie strony ty też nie widzisz co jest na dworze. Dlatego przyciemnianie jest po prostu najlepsze.
JanKosek

Postautor: HelenaTrojanowska » 16 sie 2016, 11:14

co za dyrdymały :p jesteś jakimś szpiegiem czy co? Może od razu schowaj się w bunkrze z noktowizorem. Najlepsze są zasłonki i basta. Nie mąć dziewczynie w głowie, bo jeszcze pójdzie za twoją radą i będzie żałować.
Awatar użytkownika
HelenaTrojanowska

Postautor: Vitaminka » 16 sie 2016, 14:08

W sumie myślę, ze to przyciemnianie to rzeczywiście fajna opcja, chociaż może flia lepsza. Folia chroni też przed udrzeniem, a zawsze może się zdarzyć że wpadnie piłka albo kamyk. Dzieci nie opanujesz.
Awatar użytkownika
Vitaminka

Wróć do Dom i ogród