Sfora24.pl

Twoje internetowe okno na świat

Co robić ustrzec nastolatka przed nałogiem alkoholowym?

Postautor: sikorka96 » 17 mar 2016, 7:32

Witam Was kochani, mojego nastoletniego syna już parę razy przyłapałam na popijaniu piwka z kolegami, nagadaliśmy mu z mężem do słuchu i dostał karę, ale ja się boję, że i tak syn będzie to robił nadal za naszymi plecami. Mąż mówi, że panikuję, że to nie choroba alkoholowa, że chłopcom to się zdarza i nie ma o co robić tragedii. Co robić, żeby syn nie wpadł w nałóg?
Awatar użytkownika
sikorka96

Postautor: Defragmentator » 17 mar 2016, 9:53

Mąż ma rację, nie rób z syna alkoholika, nigdy nie robiłaś w jego wieku nic głupiego, przypomnij sobie? I co, wyrosłaś na ludzi?
Awatar użytkownika
Defragmentator

Postautor: StaśPytalski » 17 mar 2016, 10:56

ale może zamiast karać, szczerze z nim porozmawiaj na spokojnie, szczerość zawsze popłaca.
Awatar użytkownika
StaśPytalski

Postautor: Logopedka » 17 mar 2016, 11:23

ja uważam, ze dużo grosze od alkoholu jest uzależnienie od komputera i gier, bo na to nikt nie zwraca uwagi, bo uważa się, że jak dzieciak siedzi w domu przed komputerem, to nic mu nie grozi, i to jest dopiero dramat.
Logopedka

Postautor: HelenaTrojanowska » 17 mar 2016, 14:14

A ja uwarzam, ze masz racje, jesli teraz synowi odpuscisz, to niczego się nie nauczy, zaproponuj nauczycielka, żeby zabrał uczniów, np. w ramach godziny wychowawczej do ośrodka leczenia uzależnień. Polecam zerknąć na http://terapiaalkohol.pl/, stronę ośrodka, który pomaga uzależnionym od alkoholu i nie tylko. Wizyta w takim osrodku i posłuchanie prawdziwych historii osób uzależnionych zrobi na uczniach większe wrażenie niż pogadanka z rodzicami, Gwarantuje Ci, ze syn zapamięta taką wizytę na długo i nie sięgnie po alkohol za szybko.
Awatar użytkownika
HelenaTrojanowska

Wróć do Zdrowie i uroda