Sfora24.pl

Twoje internetowe okno na świat

Elektronika nowa czy używana?

Postautor: Ciacho » 09 lut 2016, 2:37

Chcę doposażyć moją drukarnię w kilka nowych urządzeń i zastanawiam się czy iść w kredyty i zamówić nowy sprzęt, czy iść w nieco mniejsze kredyty i kupić sprzęt już używany, ale w stu procentach sprawny technicznie. Jakie macie doświadczenia z taką przechodzoną elektroniką?
Awatar użytkownika
Ciacho

Postautor: Logopedka » 09 lut 2016, 3:56

Zrób sobie kalkulacje, na co cię stać, a na co nie. Określ priorytety i do działania. Jeśli coś jest szczególnie drogie, to warto zastanowić się nad opcją zakupu sprzętu używanego, ale w takim przypadku najlepiej od razu mieć kontakt z jakimś dobrym serwisem, tak na wszelki wypadek. Sprzęt można też kupić od razu w firmie prowadzącej serwis, wtedy można liczyć na dłuższą gwarancję albo na upusty przy ewentualnej naprawie. Zresztą zobacz sobie na http://www.trak.com.pl/sprzedaz. Mniejsze i tańsze urządzenia lepiej kupić nowe, bo ich naprawa i tak nie będzie opłacalna. Przynajmniej taka jest moja opinia.
Logopedka

Postautor: Defragmentator » 09 lut 2016, 5:23

To nie wiesz jaki kredyt bendziesz w stanie swobodnie spłacać? Zrub sobie jakiś biznes plan i wtedy bendziesz wiedział, co możesz kupić, a na co zabraknie ci kasy.
Awatar użytkownika
Defragmentator

Postautor: StaśPytalski » 09 lut 2016, 7:05

Ja zawsze kupuje używaną elektronikę i sobie to bardzo chwalę. Płacę grosze za komputery i oprogramowanie, a pracuje się na nich tak samo jak na sprzęcie za kilka tysięcy złotych. Po co generować sobie dodatkowe koszty.
Awatar użytkownika
StaśPytalski

Postautor: CosmosWenus » 09 lut 2016, 9:39

Jak kupujesz nowe rzeczy to masz 2 lata gwarancji, jak kupujesz używaną elektronikę to gwarancja zwykle trwa tylko kilka miesięcy, ewentualnie jak znajdziesz jakiś dobry serwis to rok i to chyba jedyna zasadnicza różnica. Znajdź jakiegoś elektronika serwis, zobacz co ma na sprzedaż i jak będzie miał sprzęt, którego szukasz to kupuj śmiało. Zaoszczędzisz mnóstwo kasy.
CosmosWenus

Postautor: JanKosek » 09 lut 2016, 10:27

We wspomnianym wczesniej serwisie znalazłem podstronę z ofertą naprawy zasilaczy http://www.trak.com.pl/naprawa-zasilaczy-ups. Przez przypadek mozna trafic na cos naprawdę wartosciowego… własnie szukałem jakiejs firmy która naprawia UPSy. A co do kupna uzywanej elektroniki to chyba każdy kupuje to na co go stać. Jak nie stac cie na nowy sprzet, a go potrzebujesz to kupujesz uzywany i po problemie.
JanKosek

Wróć do Informatyka