Sfora24.pl

Twoje internetowe okno na świat

Bezpieczeństwo danych, a wirtualizacja systemu

Postautor: StaśPytalski » 14 lip 2016, 21:45

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przeniesieniem środowiska pracy do wirtualnej chmury. Zastanawiają mnie tylko kwestie bezpieczeństwa. Czy dane mogą wyciec?
Awatar użytkownika
StaśPytalski

Postautor: Yrmyna » 14 lip 2016, 22:28

Przede wszystkie masz dwa rodzaje chmur prywatną i publiczną. W publicznej obok twoich danych są też dane innych klientów. Oczywiście bezpieczniejsza jest prywatna, ale ona też ma swoje ograniczenia. Musisz stosować się do zasad bezpieczeństwa i szyfrować dane. W razie wątpliwości przydatny będzie helpdesk IT. Pomogą ci nie tylko w kwestiach czysto technicznych, ale również jeśli chodzi o sposoby dbania o bezpieczeństwo.
Yrmyna

Postautor: HoraZocha » 14 lip 2016, 23:38

Informacje na temat wirtualizacji danych znajdziesz tutaj http://www.indata-solutions.pl/wirtualizacja-zasobow-it-vmware. Dobre jest to, że można przenieść stare aplikacje do nowego systemu. Dzięki temu wszystkim łatwiej będzie się odnaleźć w nowej sytuacji bo będą operować podobnymi narzędziami.
HoraZocha

Postautor: Yrek » 15 lip 2016, 1:22

Do pracy w chmurze przyda ci się tablet Microsoft Surface 3. Został on zaprojektowany w taki sposób by usprawnić pracę przy projektach. Mi bardzo pomógł. Często wyjeżdżam i nie miałem kontroli nad tym co dzieje się w firmie. Teraz jestem ze wszystkim na bieżąco.
Awatar użytkownika
Yrek

Postautor: Yrmyna » 15 lip 2016, 4:19

Ja współpracuję z indata-solutions.pl i jestem bezpieczna. Musisz po prostu dobrze dobrać firmę, która zabezpiecza twoje dane. Ta ma certyfikaty IBM. To o czymś świadczy. Muszę wiedzieć komu powierzam wrażliwe dane.
Yrmyna

Postautor: Yrek » 15 lip 2016, 6:25

Tak, ta firma wydaje się dobra.
Awatar użytkownika
Yrek

Postautor: StaśPytalski » 15 lip 2016, 8:40

OK, dzięki wielkie.
Awatar użytkownika
StaśPytalski

Wróć do Informatyka